środa, Grudzień 02, 2020

Accent Prime – skuteczny sposób na cellulit

Cellulit jest zmorą wielu kobiet, ponieważ nieestetyczny wygląd skóry powoduje kompleksy oraz przyczynia się do spadku poczucia atrakcyjności. Szczęśliwa kobieta to taka, która jest pewna siebie, ponieważ akceptuje siebie taką, jaką jest. Niestety, cellulit może stać się przyczyną kompleksów i osłabiać wiarę we własne piękno. Problem ten może być czynnikiem blokującym przed podejmowaniem aktywności w sferze seksualnej czy swobodnym rozebraniem się na plaży podczas wakacji. Kobiety próbują walczyć z ,,pomarańczową skórką” na różne sposoby. Najczęściej nie przynosi to jednak oczekiwanego rezultatu. Problem wielu kobiet może odejść w zapomnienie dzięki nowoczesnemu zabiegowi Accent Prime.

Cellulit – poznajmy wroga kobiet

Cellulit to pofałdowana, nierówna powierzchnia skóry, czyli tkanka tłuszczowa, która została nierównomiernie rozmieszczona pod powierzchnią skóry. Wynikiem tego procesu są właśnie nierówności skóry, co wpływa na jej nieestetyczny wygląd. W niektórych przypadkach tzw. ,,pomarańczowa skórka” może też być przyczyną bólu. Cellulit najczęściej występuje w okolicy bioder, ud, pośladków, ramion oraz piersi. Powodowany jest głównie przez nadmiar estrogenów w organizmie. Może pojawić się u dziewcząt już w okresie dojrzewania. Rozwija się również w czasie ciąży, menopauzy oraz przy zaburzeniach hormonalnych. W walce z cellulitem na niekorzyść może działać zła dieta, brak aktywności fizycznej oraz noszenie butów na wysokim obcasie.

Accent Prime – co to właściwie jest?

Accent Prime to nowoczesne urządzenie łączące technologie fali radiowej oraz ciepłych i zimnych ultradźwięków o najwyższej częstotliwości. Specjaliści z MediArt Clinic w Poznaniu przekonują, że w medycynie estetycznej wykorzystuje się je w wielu różnorodnych zabiegach, np. do usuwania cellulitu, liftingu skóry czy redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Ponadto, stosowane jest także w przypadku ujędrniania skóry twarzy oraz redukcji zmarszczek, blizn i rozstępów.

Accent Prime – jak działa ,,pogromca cellulitu’’?

Przed poddaniem się zabiegowi należy pamiętać, że skóra powinna być dokładnie oczyszczona. Nie można nakładać na nią kremów czy balsamów. Trzeba również zdjąć biżuterię. W czasie zabiegu do ciała przykładana jest głowica urządzenia, która emituje ultradźwięki. Rozgrzewają one tkanką tłuszczową i niszczą cellulit. Z kolei fala radiowa pobudza metabolizm i korzystnie wpływa na ujędrnienie skóry. Zabieg redukcji cellulitu trwa zwykle około 30 minut, a dzięki specjalnemu systemowi chłodzącemu odbywa się w komfortowych warunkach. Jest też całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. Jego efektem jest zaś gładka i jędrna skóra, o jakiej marzy każda kobieta. Po zakończeniu zabiegu bardzo ważne jest, aby pamiętać o nawilżaniu skóry. Przez kolejne dwa dni należy powstrzymać się od gorących kąpieli, sauny oraz ćwiczeń fizycznych. Ponadto, warto pamiętać, aby przez trzy dni po zabiegu pić od 2,5 do 3 litrów wody dziennie. Idealnym rozwiązaniem na ten czas będzie także zachowanie niskotłuszczowej diety.

Wskazania do wykonania zabiegu Accent Prime:

 • cellulit,
 • nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • wiotka skóra,
 • utrata jędrności ciała,
 • rozstępy,
 • blizny,
 • zmarszczki,
 • nadpotliwość.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu Accent Prime:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • nowotwory,
 • infekcje skóry,
 • choroby serca,
 • choroby nerek i wątroby,
 • stany zapalne obszarów, które mają być poddane zabiegowi.

Wykorzystanie technologii Accent Prime przynosi rewelacyjne rezultaty. Ten bezbolesny zabieg powoduje pozbycia się cellulitu w bardzo szybki i trwały sposób. Pozwala odzyskać poczucie komfortu i cieszyć się pięknym wyglądem skóry. Więcej informacji na temat zabiegu znajdziesz na https://mediartclinic.pl/

Formaldehyd – czy należy go unikać?

Co jakiś czas przez media przetacza się fala strachu – kolejny związek chemiczny, który szkodzi naszemu zdrowiu! Co chwila dowiadujemy się, że któraś z substancji zawartych w większości kosmetyków czy produktów spożywczych ma działanie rakotwórcze, uszkadza układ nerwowy czy oddechowy. Jednak ile w tym prawdy? Czy rzeczywiście od dawna otacza nas szkodliwa chemia, ale dopiero teraz stajemy się tego świadomi? Jedną z takich napiętnowanych substancji jest właśnie formaldehyd, czyli inaczej aldehyd mrówkowy. Dowiedz się, czy rzeczywiście może być szkodliwy dla naszego organizmu!

Formaldehydzastosowanie

Substancja ta jest gazem o działaniu bakteriobójczym, a więc także doskonałym konserwantem. Dzięki swoim właściwościom odkażającym, stosowana jest powszechnie w przemyśle spożywczym do dezynfekcji rur czy naczyń. W celu przedłużenia trwałości produktu używa się jej m.in. w produkcji:

 • niektórych żywic,
 • farb,
 • klejów,
 • papieru,
 • kosmetyków do stylizacji włosów,
 • lakierów oraz odżywek do paznokci,
 • produktów do pielęgnacji – szamponów, żelów pod prysznic,
 • fluidów.

W składzie występuje m.in. pod nazwą Methylene Oxide, Formaldehyde Resin czy Formalin. Jego stosowanie zwykle dozwolone jest w stężeniu ok. 0,1-02%, jednak produkty przeznaczone do utwardzania paznokci mogą go zawierać aż 5%. Dlatego właśnie preparaty te budzą najwięcej wątpliwości.

Formaldehydszkodliwość. Czy mamy się czego bać?

Na formaldehydzie, tak powszechnie przecież stosowanym, ciąży wiele zarzutów. Ale czy wszystkim można wierzyć? Wiele mówi się o rakotwórczym wpływie tej substancji na nasz organizm. Jednak jak do tej pory ustalono jedynie, że substancja ta może mieć wpływ na tworzenie się w ciele komórek nowotworowych – nie ma jednak pewności, że tak się rzeczywiście dzieje.

Nieco inaczej sprawa wygląda z wpływem formaldehydu na nasz układ oddechowy. Udowodniono bowiem, że substancja ta nie tylko może zaostrzyć objawy astmy, ale też przyczynić się do zachorowań na nią. Z pewnością wiele z nas, pochylając się w trakcie malowania paznokci lakierem z aldehydem mrówkowym, dozna nieprzyjemnego uczucia “przytkania” dróg oddechowych. Czasem możemy też odczuć w tym czasie pieczenie czy nawet łzawienie oczu. Lekkie nudności i zawroty głowy pojawiają się jedynie przy bardzo wysokich stężeniach w powietrzu – przy wykonywaniu manicure’u raczej nam one nie grożą.

Formaldehyd w kosmetykach potrafi także wywołać reakcją alergiczną oraz wysuszyć tkankę. Przede wszystkim widoczne jest to właśnie w przypadku preparatów do paznokci, które mocno przesuszają skórki wokół nich, a czasem nawet mogą prowadzić do tzw. onycholizy. Polega ona na odwarstwieniu płytki paznokcia od łożyska i zmianie jej barwy z różowej na białą lub żółtawą. Co więcej, taki efekt nie zawsze jest widoczny od razu – początkowo wydaje się nam, że preparat z formaldehydem niesamowicie wzmacnia i utwardza płytkę. Jednak po jakimś czasie może nas spotkać niemiła niespodzianka.

Toluen – mniej znany “towarzysz”

Bardzo często przy okazji omawiania negatywnego wpływu formaldehydu na nasze zdrowie, poruszamy też temat toluenu, który często występuje z nim w parze jako składnik odżywek i lakierów do paznokci. Czy on również może nam zaszkodzić? Niestety tak – jest to bowiem substancja silnie toksyczna i może zadziałać negatywnie na pracę naszego układu oddechowego.  Może też wpłynąć drażniąco na skórę i oczy. Dlatego coraz więcej producentów rezygnuje z dodawania tego rozpuszczalnika do swoich produktów.

Czy wybierzemy produkty zawierające formaldehyd, choćby skuszone wizją długich i eleganckich naturalnych paznokci, czy jednak postanowimy z niego zrezygnować – zależy tylko od nas. Ważne jest natomiast, abyśmy robiły to świadomie, zdając sobie sprawę z zagrożeń, jakie może przynieść ze sobą nasz wybór.

Nerwica – jak ją rozpoznać? Co z nią zrobić?

Nerwica to choroba, która dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Nie jest to choroba łatwo rozpoznawalna. Wiele jej objawów można pomylić z dolegliwościami fizycznymi. Nie można ich jednak wyleczyć za pomocą leków, ponieważ ich źródło jest nienamacalne. Istnieje bardzo wiele rodzajów nerwic. Można pokusić się o stwierdzenie, że ile jest osób na świecie cierpiących na nerwicę, tyle jest rodzajów nerwic. Nerwica bardzo często łączy się z depresją. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak leczyć nerwice. Przekonaj się, czy istnieją leki na nerwicę, a jeśli tak, to czy na pewno są skuteczne, a także jakie znaczenie w leczeniu ma psychoterapia.

Czym jest nerwica?

Nerwicę wywołują różne bodźce, które stają się obciążeniem dla wrażliwego systemu nerwowego. Istnieje wiele przyczyn powstawania nerwicy, oraz wiele objawów, a co za tym idzie – wiele rodzajów. Rozwój nerwicy może prowadzić do zaburzeń utrudniających prowadzenie codziennego życia, a także zaburzeń, uszkadzających organizm. To zaburzenia, które dotykają coraz młodsze osoby. Przede wszystkim są to 20-sto, 30-stolatkowie.

Nerwica – objawy

Objawy nerwicy mogą być bardzo różne. Wiele zależy od rodzaju nerwicy oraz problemu, który ją zapoczątkował. Wiele objawów nerwicy możemy pomylić z innymi chorobami, takie jak problemy z sercem, problemy z oddychaniem, bóle brzucha, bóle mięśni, osłabienie, bóle głowy, zawroty, nudności, drżenie rąk i ciała, dreszcze, poty. Istnieją także objawy czysto psychologiczne, takie jak lęki czy zaburzenia obsesyjno – kompulsywne.  

Skąd bierze się nerwica?

Nerwica może mieć bardzo wiele przyczyn. Może być to poważna strata, taka jak śmierć bliskiej osoby, ciężki wypadek czy trudne doznania z dzieciństwa. Ustalenie przyczyn oraz źródła powstania nerwicy to podstawa w odnalezieniu odpowiednich kroków niezbędnych do wyleczenia.

Rodzaje nerwicy

Podstawowe rodzaje nerwicy, to między innymi:

 • nerwica neurasteniczna – objawia się porannym osłabieniem, uczuciem zmęczenia, złością na czekające obowiązki, takie jak praca czy szkoła. Charakterystyczna jest poprawa nastroju w okolicy pory obiadowej. Nerwicy tej towarzyszą takie objawy, jak spadek koncentracji, problemy z pamięcią, oraz zaburzenia snu.
 • nerwica lękowa – jest odpowiedzią na ukrywane i latami tłumione emocje. Prowadzi to do narastającego poczucia niepokoju i napięcia, poczucia niepokoju. Występuje między innymi lęk o życie swoje  czy bliskich.
 • nerwica histeryczna – jest charakterystyczna dla osób, które wciąż wsłuchują się w swój organizm, poszukują chorób, często odwiedzają lekarzy. Informacja o dobrym zdrowiu wprawia go w złość.
 • nerwica natręctw – czyli inaczej zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne. Pewne myśli pojawiają się tak często, że bardzo trudno jest o nich zapomnieć. Nerwica może nakazywać ciągłe mycie dłoni, pilnowanie porządku czy przeliczanie otaczających obiektów.

Jak ją leczyć?

Leczenie nerwicy może być wspomagane lekami, jednak najważniejszym elementem jest dobrze dobrana, oraz poprawnie wykonana psychoterapia. Pozbycie się nerwicy nie jest rzeczą prostą, jest jednak możliwe. W zależności od problemu i jego nasilenia, terapia może wymagać kilku lat regularnej pracy, od jednego spotkania w tygodniu, aż po trzy lub więcej.

Odchudzające zioła, które pomogą Ci pozbyć się nadwagi!

Wszyscy, którzy mierzą się z nadwagą, wiedzą jak trudna jest walka z nadprogramowymi kilogramami. Odchudzanie wymaga determinacji i wysiłku. Niestety, nie istnieje żadna zdrowa droga na skróty, która pozwoli szybko pozbyć się nadbagażu tkanki tłuszczowej. Są jednak naturalne metody, dzięki którym odchudzanie może przebiegać szybciej i sprawniej. Zioła przyspieszające metabolizm są bezpieczne i mają wiele prozdrowotnych właściwości. Takie zioła wspomagają odchudzanie, poprawiają samopoczucie i dodatkowo leczą wiele różnych dolegliwości. Naprawdę warto je znać!

Przyprawy ziołowe o odchudzającej mocy

Zioła kojarzą nam się głównie z herbatkami ziołowymi, ale przecież można ich sobie dostarczać również w formie przypraw. Wiele popularnych przypraw nie tylko poprawia smak jedzenia, ale także daje dodatkowy impuls dla przemiany materii. Przyprawy mają działanie termogenne, co oznacza, że aby je strawić organizm musi podnieść swoją temperaturę. Każdy wzrost temperatury ciała przyspiesza wydatkowanie energii i spalanie tkanki tłuszczowej. Przyprawy poprawiają także pracę układu trawiennego i zapobiegają skokom insuliny po posiłku. Ich działanie jest więc wielostronne i długofalowe. Jakie odchudzające przyprawy warto mieć i używać w swojej kuchni? Ich lista jest bardzo długa. Są to m.in. bazylia, oregano, kurkuma, mięta, rozmaryn tymianek, majeranek, kumin, zioła prowansalskie. Im bardziej różnorodnych przypraw używamy, tym lepiej. Są one niemal bezkaloryczne, a posiadają naprawdę niezwykłe właściwości!

Zioła na odchudzanie do picia

Wiele firm oferuje gotowe mieszanki ziół wspomagających odchudzanie ale zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie sobie naparu. Herbatkę ziołową należy pić przynajmniej raz dziennie, najlepiej w okolicach posiłku. Do ziół przyspieszających przemianę materii zaliczamy m.in.:

 • Pokrzywę zwyczajną – posiada liczne witaminy i mikroelementy, które regulują działanie układu trawiennego. Pokrzywa usprawnia trawienie ciężkostrawnych potraw i usuwanie resztek pokarmu z organizmu. Dodatkowo, obniża poziom cukru we krwi. Pokrzywę powinny też pić osoby skarżące się na problemy z kondycją włosów i paznokci.
  – Rumianek – wspomaga pracę wątroby poprzez stymulowanie produkcji żółci i rozwiązuje problemy trawienne. Warto go wypić zwłaszcza po zjedzeniu tłustego posiłku.
  – Mięta pieprzowa – zwiększa wydzielanie soków żołądkowych i żółci w wątrobie, co przyspiesza proces trawienia. Ponadto, przeciwdziała wzdęciom i łagodzi bóle brzucha.
  – Lubczyk – napar z lubczyku wspiera jelita i zapobiega nadmiernej fermentacji. Jest niezastąpiony przy problemach trawiennych, wzdęciach i bólach brzucha.
  – Skrzyp polny – oczyszcza organizm i poprawia stan włosów i paznokci. Dzięki zawartości krzemionki, skrzyp poprawia przemianę materii.
  – Mniszek lekarski – ta popularna roślina przyspiesza trawienie, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego i ułatwia przepływ żółci do dwunastnicy. Ma też szerokie zastosowanie w leczeniu chorób układu pokarmowego.
  – Morwa biała – działa stabilizująco na poziom cukru we krwi. Zapobiegając nagłym wyrzutom insuliny, morwa ogranicza odkładanie się tkanki tłuszczowej.
  – Szałwia lekarska — dba o mikroflorę jelitową i zwiększa produkcję żółci w wątrobie. Szałwia jest polecana przy wszelkich problemach z niestrawnością i przy wzdęciach.

Lista ziół wspomagających odchudzanie jest oczywiście dużo dłuższa, dlatego nie sposób ich wszystkich wymienić. Należy pamiętać, że zioła mogą jedynie pomóc w utracie kilogramów, ale nigdy nie zastąpią zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej.